Vítejte na stránkách Historického skla Hany Křížkové a jejího kolektivu.

Naše firma se již pátým rokem zabývá prodejem replik foukaného skla, které bylo vyráběno v Evropě od 2. do 18. století. Jako předloha slouží dochované originály a jejich zlomky nalezené především v Německu, Holandsku, Čechách a Skandinávii. Častou předlohou jsou však i malby holandských malířů ze 16.-18. století.

Specializujeme se hlavně na sklo vrcholného a pozdního středověku a dále na sklo, které bylo vyráběno zaalpskými sklárnami v 16. až v 18. století. Jedná se o ručně foukané výrobky z rukou nejlepších českých mistrů, které jsou tvarově a technologicky nerozeznatelné od skutečných originálů.

Naše největší působiště je na německých a rakouských hradech a zámcích, kde se celoročně účastníme nejrůznějších středověkých slavností a rytířských turnajů. Naše sklo však nabízíme i do galerií a muzeí po celé Evropě.

Na našich stránkách můžete získat základní informace o historii a vývoji skla, nejrůznějších formách a typech dutého skla a v neposlední řadě o výrobě skla a nejstarších sklářských hutích.

Zároveň Vám nabízíme katalog našich výrobků, jejich časové zařazení a alespoň přibližné naleziště nebo výskyt.

Najít nás můžete na různých místech Německa a Rakouska, přičemž seznam našich nejbližších akcí naleznetezde.